Novinky

Rady pro lov na moři

Nástrahy, které fungují v jarních měsících nemusí v základě stejně tak dobře fungovat v létě a na podzim. Je ovšem velmi důležité, aby nástraha (pilker) byla v přijatelné kolmosti k mořskému dnu.

Tato kolmost nástrahy je určována silným pohybem proudu vody, přílivem a odlivem. (Důležitá je váha nástrahy, vždy přizpůsobte váhu nástrahy podle proudění vody).

Nelze jednoznačně říci, že největší úspěch rybolovu je při přílivu nebo při odlivu. Velké úspěchy jsme zaznamenali v obou případech.

Nutno ovšem dodat, že při přílivu jsme zaznamenali útoky hejnovitých ryb ve sloupci (makrela ,mořská štika, treska keler...) a při odlivu více útoků teritoriálních ryb (treska obecná, mník, treska jednoskvrnná, vlkouš, halibut).

V čase, kdy se střídá tato perioda (příliv a odliv) byl jednoznačně „klid zbraní“ . Tyto časové změny by měl každý rybář mít na paměti a nezoufat, když ryba nebere, protože „moře je tak velké a plné ryb“.

Určitě neplatí poučka – čím větší hloubka – tím větší ryba. (Je to jako na divadle, i největší hvězdy se jdou podívat do nižších pater). Je ovšem zřejmé, že velké ryby se pohybují v nižších sloupcích vody, tedy většinou v blízkosti dna.

Malá finta a rada:
Chci se dostat ke dnu na velkou rybu, a to není možné z důvodu atakování nástrahy menšími rybami v horním sloupci vody.

Obalím trojháček papírem, aby byl trojháček ukryt do doby, než nástraha projede sloupcem vody, kde čeká hejnovitá ryba. U dna se obal oddělí a máte možnost si při troše štěstí ulovit svou trofejní rybu.

Mapy mořského dna v každé lokalitě by měly být v rámci vybavení přístupné klientům každé pobytové chaty.

Doporučuji všem, aby byly dodržována veškerá nařízení a předpisy ohledně zacházení s motorovým člunem a rybolovem.

Dodržovat také míry úlovků a pouštět zpět chráněnou populaci.

Dodržujte váhu úlovků, které si můžete odvézt domů.

Používejte záchranné vesty a zachovávejte slušnost sportovních rybářů.

Těmito obecnými informacemi se s Vámi loučím.

Petrův zdar!

S pozdravem
Vladimír Zeman

Majitel eshopu
www.pilkery-zejvl.cz
tel. +420 728 781 583

Historie značky ZEJVL

V roce 1996 jsem se vrátil z roční stáže u německé firmy s pocitem, že jsem „konečně doma“.
Krátce po mém návratu domů se u našich dveří objevil můj bratr Jan se slovy: „Pojeď se mnou, to musíš vidět!“

Jan se právě se vrátil z norského tábora Utciken.

Bylo září roku 1996. Ještě ten měsíc jsme vyrazili do stejné lokality. Nelze slovy popsat jakou nádheru jsme prožili, neboť bylo krásné počasí a ryb bylo hojně.
Byl jsem očarován krásou krajiny, mořem i sportovním rybolovem. „Ti Vikingové se tady pěkně zakopali!“

Stín byl pouze jeden. Snaha české cestovní kanceláře vydělat na českém rybáři (začátečníkovi) co nejvíce. Po návratu domů jsem se na nátlak a námět svého bratra Jana rozhodl začít vyrábět nástrahy pro mořský rybolov. Nejdříve jsem vyráběl jen pro nás a přátele, kteří s námi tyto cesty absolvovali a byli naladěni na stejnou notu.

O něco později jsem otevřel eshop a tuto práci vnímám jako svého druhého koníčka, neboť jako jednička je u mne stále rybaření.

Naše produkty, které jsme sami navrhli, vyrobili a otestovali, nesou značku ZEJVL (ZEman Jan + VLadimír).

Jsem již v důchodovém věku, výroba mne již někdy zmáhá, ale mám velkou radost, že můj syn je také nakažen zážitky od norského moře. Život je pomíjiví, poslední přání, mého bratra Jana, rybáře, zůstat navždy alespoň částečně v oblíbené lokalitě – bylo splněno! Závěrem bych chtěl dodat po vzoru starého a stále platného rčení, že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“

Kdo četl knihy od Jacka Londona a byl v myšlenkách účasten v jeho příbězích, pochopí, že sever našeho kontinentu je něco úžasného.
Jsou to místa, která máme na dosah ruky, a proto NEVÁHEJTE!


S pozdravem
Vladimír Zeman

Majitel eshopu
www.pilkery-zejvl.cz
tel. +420 728 781 583

Nabídka pro sladkou vodu

Obrázek článkuProtože je mezi Vámi rybáři ve slaných vodách také velké procento příznivců lovu ve vodách sladkovodních, najdete v našem eshopu částečně některé vybavení a produkty vhodné pro Váš koníček (vlasce, doplňky).

Jedná se o náčiní, které není obsaženo v naší veřejné nabídce.

Důvod je zcela prostý. Velké množství vybavení a náčiní nevede k Vaší spokojenosti, protože jednoduše nenakoupíte to, co potřebujete.

Vždy to tak chodí, a proto Vám nabízím telefonickou konzultaci nebo přímo osobní návštěvu v sídle našeho malého eshopu. Najdete zde základní vybavení jak pro mořský, tak pro sladkovodní rybolov.

Velmi rád si s Vámi pohovořím a sdělím své zkušenosti. V případě Vašeho zájmu o konkrétní produkt, který nenaleznete v eshopu, Vám rád doporučím nejbližšího možného výrobce nebo prodejce.

Přeji Vám hodně radosti z rybaření u slané i sladké vody a samozřejmě hodně úspěchů.

Petrův zdar.

S pozdravem
Vladimír Zeman

majitel eshopu
www.pilkery-zejvl.cz
tel. +420 728 781 583