Historie značky ZEJVL

V roce 1996 jsem se vrátil z roční stáže u německé firmy s pocitem, že jsem „konečně doma“.
Krátce po mém návratu domů se u našich dveří objevil můj bratr Jan se slovy: „Pojeď se mnou, to musíš vidět!“

Jan se právě se vrátil z norského tábora Utciken.

Bylo září roku 1996. Ještě ten měsíc jsme vyrazili do stejné lokality. Nelze slovy popsat jakou nádheru jsme prožili, neboť bylo krásné počasí a ryb bylo hojně.
Byl jsem očarován krásou krajiny, mořem i sportovním rybolovem. „Ti Vikingové se tady pěkně zakopali!“

Stín byl pouze jeden. Snaha české cestovní kanceláře vydělat na českém rybáři (začátečníkovi) co nejvíce. Po návratu domů jsem se na nátlak a námět svého bratra Jana rozhodl začít vyrábět nástrahy pro mořský rybolov. Nejdříve jsem vyráběl jen pro nás a přátele, kteří s námi tyto cesty absolvovali a byli naladěni na stejnou notu.

O něco později jsem otevřel eshop a tuto práci vnímám jako svého druhého koníčka, neboť jako jednička je u mne stále rybaření.

Naše produkty, které jsme sami navrhli, vyrobili a otestovali, nesou značku ZEJVL (ZEman Jan + VLadimír).

Jsem již v důchodovém věku, výroba mne již někdy zmáhá, ale mám velkou radost, že můj syn je také nakažen zážitky od norského moře. Život je pomíjiví, poslední přání, mého bratra Jana, rybáře, zůstat navždy alespoň částečně v oblíbené lokalitě – bylo splněno! Závěrem bych chtěl dodat po vzoru starého a stále platného rčení, že „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“

Kdo četl knihy od Jacka Londona a byl v myšlenkách účasten v jeho příbězích, pochopí, že sever našeho kontinentu je něco úžasného.
Jsou to místa, která máme na dosah ruky, a proto NEVÁHEJTE!


S pozdravem
Vladimír Zeman

Majitel eshopu
www.pilkery-zejvl.cz
tel. +420 728 781 583