Rady pro lov na moři

Nástrahy, které fungují v jarních měsících nemusí v základě stejně tak dobře fungovat v létě a na podzim. Je ovšem velmi důležité, aby nástraha (pilker) byla v přijatelné kolmosti k mořskému dnu.

Tato kolmost nástrahy je určována silným pohybem proudu vody, přílivem a odlivem. (Důležitá je váha nástrahy, vždy přizpůsobte váhu nástrahy podle proudění vody).

Nelze jednoznačně říci, že největší úspěch rybolovu je při přílivu nebo při odlivu. Velké úspěchy jsme zaznamenali v obou případech.

Nutno ovšem dodat, že při přílivu jsme zaznamenali útoky hejnovitých ryb ve sloupci (makrela ,mořská štika, treska keler...) a při odlivu více útoků teritoriálních ryb (treska obecná, mník, treska jednoskvrnná, vlkouš, halibut).

V čase, kdy se střídá tato perioda (příliv a odliv) byl jednoznačně „klid zbraní“ . Tyto časové změny by měl každý rybář mít na paměti a nezoufat, když ryba nebere, protože „moře je tak velké a plné ryb“.

Určitě neplatí poučka – čím větší hloubka – tím větší ryba. (Je to jako na divadle, i největší hvězdy se jdou podívat do nižších pater). Je ovšem zřejmé, že velké ryby se pohybují v nižších sloupcích vody, tedy většinou v blízkosti dna.

Malá finta a rada:
Chci se dostat ke dnu na velkou rybu, a to není možné z důvodu atakování nástrahy menšími rybami v horním sloupci vody.

Obalím trojháček papírem, aby byl trojháček ukryt do doby, než nástraha projede sloupcem vody, kde čeká hejnovitá ryba. U dna se obal oddělí a máte možnost si při troše štěstí ulovit svou trofejní rybu.

Mapy mořského dna v každé lokalitě by měly být v rámci vybavení přístupné klientům každé pobytové chaty.

Doporučuji všem, aby byly dodržována veškerá nařízení a předpisy ohledně zacházení s motorovým člunem a rybolovem.

Dodržovat také míry úlovků a pouštět zpět chráněnou populaci.

Dodržujte váhu úlovků, které si můžete odvézt domů.

Používejte záchranné vesty a zachovávejte slušnost sportovních rybářů.

Těmito obecnými informacemi se s Vámi loučím.

Petrův zdar!

S pozdravem
Vladimír Zeman

Majitel eshopu
www.pilkery-zejvl.cz
tel. +420 728 781 583