Rady pro lov na moři

Nástrahy, které fungují v jarních měsících nemusí v základě stejně tak dobře fungovat v létě a na podzim. Je ovšem velmi důležité, aby nástraha (pilker) byla v přijatelné kolmosti k mořskému dnu.

Tato kolmost nástrahy je určována silným pohybem proudu vody, přílivem a odlivem. (Důležitá je váha nástrahy, vždy přizpůsobte váhu nástrahy podle proudění vody).

Nelze jednoznačně říci, že největší úspěch rybolovu je při přílivu nebo při odlivu. Velké úspěchy jsme zaznamenali v obou případech.

Nutno ovšem dodat, že při přílivu jsme zaznamenali útoky hejnovitých ryb ve sloupci (makrela ,mořská štika, treska keler...) a při odlivu více útoků teritoriálních ryb (treska obecná, mník, treska jednoskvrnná, vlkouš, halibut).

V čase, kdy se střídá tato perioda (příliv a odliv) byl jednoznačně „klid zbraní“ . Tyto časové změny by měl každý rybář mít na paměti a nezoufat, když ryba nebere, protože „moře je tak velké a plné ryb“.

Určitě neplatí poučka – čím větší hloubka – tím větší ryba. (Je to jako na divadle, i největší hvězdy se jdou podívat do nižších pater). Je ovšem zřejmé, že velké ryby se pohybují v nižších sloupcích vody, tedy většinou v blízkosti dna.

Malá finta a rada:
Chci se dostat ke dnu na velkou rybu, a to není možné z důvodu atakování nástrahy menšími rybami v horním sloupci vody.

Obalím trojháček papírem, aby byl trojháček ukryt do doby, než nástraha projede sloupcem vody, kde čeká hejnovitá ryba. U dna se obal oddělí a máte možnost si při troše štěstí ulovit svou trofejní rybu.

Mapy mořského dna v každé lokalitě by měly být v rámci vybavení přístupné klientům každé pobytové chaty.

Doporučuji všem, aby byly dodržována veškerá nařízení a předpisy ohledně zacházení s motorovým člunem a rybolovem.

Dodržovat také míry úlovků a pouštět zpět chráněnou populaci.

Dodržujte váhu úlovků, které si můžete odvézt domů.

Používejte záchranné vesty a zachovávejte slušnost sportovních rybářů.

Těmito obecnými informacemi se s Vámi loučím.

Petrův zdar!

S pozdravem
Vladimír Zeman

Majitel eshopu
www.pilkery-zejvl.cz
tel. +420 728 781 583

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení